Garth Nix
Autsralský spisovatel, narodil se 19.7.1963 v Melbourne. Celý život se pohybuje v oblasti knih, ať už jako čtenář, knihkupec, knižní redaktor, literární agent a nyní jako spisovatel z povolání. Publikuje od poloviny somdesátých let a v podstatě od pčátku do těď, publikuje především knihy pro dospívající čtenáře. Velký úspěch ho, ale potkal až povydání románu Sabriel, u nás vyšel v roce 2004 v nakladatelství Triton. Proto se rozhodl napsat volné pokračování v podobě dvojice knih Lirael, vyšla v roce 2005 nakladatelství Triton, a závěr trilogie Abhorsenka, vyšla v roce 2006 opět pod Tritonem. Trilogie dosáhla spousty literární cen, ale především na ní je zajímavá její napaditost a strhující děj.
V současné době pracuje na sedmidílné série Klíče od Království, u nás již vyšli dva díly Pan Pondělí, v roce 2005, a Úděsné Úterý, v roce 2006, obě pod nakladatelstvím Triton. A připravuje se již třetí díl Sychravá Středa. V cizině již vyšel pod originálním názvem Sir Thursday, u nás Čilí Čtvrtek a připravuje se Lady Friday, u nás Paní Pátková. Zbylé dva díly by jse měli jmenovat Senzační Sobota a Nakonec Neděle.
Mezi jeho další tvorbu patří pod originálním názvem román The Ragwitch, Sahde's Children a Across the Wall. Ani jedna z knih u nás nevyšla.